Pobierowo - przydatne informacje

Dojazd do Sarbinowa

Położona w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim wieś letniskowa Sarbinowo znajduje się około 7 km na zachód od znanej miejscowości turystycznej – Mielna. Aby tu pojechać, należy z drogi krajowej nr 11 skręcić na północ we wsi Będzino. Droga krajowa nr 11 prowadzi z Kołobrzegu przez Koszalin i Szczecinek, aż do miejscowości Podgaje. Istnieje także możliwość dojazdu od strony Mielna – w takim wypadku należy kierować się na zachód ul. Kościelną, która następnie przechodzi w ul. Lipową, a we wsi Zagaje skręcić na północ w ul. Nadmorską.

Najbliższy dworzec kolejowy znajduje się w Koszalinie, odległym od Sarbinowa zaledwie o 18 km. Aktualne rozkłady jazdy pociągów, autobusów oraz busów można sprawdzić na stronie internetowej GoEuro – serwis funkcjonuje na zasadzie wyszukiwarki, która szybko znajduje dostępne połączenia. Z Koszalina do Sarbinowa jeżdżą autobusy PKS oraz przewoźników prywatnych – m.in. AR-BOS, Darpos i Ronin. Busy z Koszalina kursują przez cały rok. Dodatkowo w sezonie letnim możliwy jest także dojazd do Mielna autobusem MZK.

Busy zatrzymują się m.in. przy ul. Nadmorskiej położonej wzdłuż wybrzeża. Sarbinowo nie jest dużą miejscowością, dlatego wszelkie odległości można szybko pokonać na piechotę. Nie działają tu też lokalne firmy świadczące usługi przewozu osób i bagażu taksówkami – istnieje jednak możliwość skorzystania z usług jednej z czterech firm z Koszalina. Aby dojechać do Sarbinowa z Warszawy, konieczne jest pokonanie około 500 km. Znacznie bliżej jest z Gdańska – około 200 km, ze Szczecina – około 180 km, i z Poznania – 250 km. Sarbinowo od Krakowa dzieli odległość 700 km, od Białegostoku – 566 km, od Wrocławia – 423 km, a od Lublina – około 700 km.