Boże Ciało i długi weekend - jak je spędzić?

Chociaż w życiu codziennym często uginamy się pod naporem obowiązków, oraz widma deadline’ów, nie należy jednak zapominać o odpoczynku. Relaks i regeneracja to podstawa, aby zapewnić sobie odpowiednią dozę energii do działania. Zbliżające się Boże Ciało i długi weekend, jaki po nim następuje, to idealna okazja, aby zafundować sobie wyjątkowy odpoczynek. A gdyby tak w tym roku spędzić boże ciało nad morzem, w SPA?

Pobyt w SPA — ciekawy sposób na spędzenie długiego weekendu

Kilka dni wolnego od pracy warto przeznaczyć na odpoczynek, który pozwoli nam w pełni się odprężyć i naładować akumulatory. Część osób, które dotychczas jeszcze nigdy nie były w SPA, może być nieufna wobec tego pomysłu, tymczasem nie ma czego się bać. Dbać o samych siebie, to nasz obowiązek, co więcej pobyt i zabiegi w hotelu SPA wcale nie muszą mieć wygórowanych cen. Wręcz przeciwnie, wiele hoteli przygotowuje dla potencjalnych klientów bardzo atrakcyjne oferty. Dobrze jest się przełamać i po prostu spróbować. Może się okazać, że tak spędzone Boże Ciało nad morzem, spotka się z Twoją aprobatą i zechcesz to powtórzyć również w kolejnych latach, bądź polecisz ten sposób spędzenia wolnego czasu znajomym.

Kilka dni w SPA — co Cię czeka?

Wiele zależy od oferty konkretnego hotelu SPA nad morzem, który postanowisz wybrać. W SPA zazwyczaj możesz korzystać z rozbudowanych kompleksów basenowych i masaży wodnych, posiedzieć w jacuzzi czy wybrać się na saunę. Jeżeli dane SPA dysponuje grotą solną, koniecznie się tam wybierz — taki seans nie tylko pomoże Ci się odprężyć, ale ma również zbawienny wpływ na układ oddechowy. Do dyspozycji gości często jest również siłownia i sala fitness, gdzie można zażyć dawki ruchu — trener z pewnością wszystko Ci objaśni, oraz dobierze optymalne ćwiczenia. Warto również zapoznać się z harmonogramem zajęć i sprawdzić, jakie jeszcze odbywają się zajęcia i kiedy — może być to m.in. joga, latino fitness, zumba bądź nordic walking.

Welness

Oczywiście, jak SPA to i masaże, zabiegi, oraz aromatyczne, ożywcze kąpiele. Być może po jednym z takich seansów będziesz się czuć jak nowo narodzony. Oferta takich zabiegów jest bardzo zróżnicowana — jeżeli wybierasz się na wyjazd ze swoją drugą połówką, zdecyduj się na SPA dla dwojga. Dostępne są również zabiegi SPA przeznaczone specjalnie dla seniorów, a nawet dla dzieciaków.

Poza tym, w hotelach czeka masa dodatkowych atrakcji — muzyka na żywo, animacje dla dzieci i dorosłych, oraz aromatyczna, smakowita kuchnia.

Boże Ciało nad morzem

Te kilka dni spędzonych w SPA może Cię odmienić. Będziesz odprężony, rozluźniony i pełen sił witalnych. Dodatkowo możesz korzystać z wyjątkowego położenia hotelu — spacerować nad morzem, wdychać jod, wybrać się na zwiedzanie i po prostu cieszyć oczy pięknem okolicy. Z pewnością spędzisz w ten sposób niezapomniane chwile, a i być może poznasz interesujących ludzi. Jeżeli poszukujesz inspiracji na to jak odpocząć w Boże Ciało i długi weekend samotnie, z bliską osobą lub wraz z rodziną, koniecznie rozważ taką formę odpoczynku nad morzem.


Dodano: 2022-04-12 10:26:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz