Hotel Seeblick w Pobierowie

Mało kto wie, że przy skrzyżowaniu obecnych ulic Grunwaldzkiej i Mickiewicza w Pobierowie, zaczął się w 1907 roku intensywny rozwój tego popularnego, nadmorskiego kurortu. Tutaj bowiem powstał wówczas budynek hotelu Seeblick (z niemieckiego "widok na morze") - pierwszego w miejscowości obiektu oferującego miejsca noclegowe specjalnie dla turystów z Polski i zza zachodniej granicy, gdzie również cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Jak wskazują zachowane źródła, budowę zainicjował pewien nauczyciel, który zaciekawiony opowieściami swoich uczniów na temat wakacji w niejakim Pobierowie, postanowił tu przyjechać i doświadczyć wszystkiego na własnej skórze. Wynajął więc pokój u gospodarza Frohreicha i rzeczywiście przekonał się o turystycznym potencjale Pobierowa. Udało mu się również nakłonić dzieci Frohreicha do podjęcia nauki w szanowanej szkole hotelarskiej w Szczecinie, aby po jej ukończeniu wykorzystać mogły możliwości letniskowe Pobierowa.

Obecnie, budynek dawnego hotelu Seeblick odrestaurowano i przejął go Uniwersytet Szczeciński. Spacerując po Pobierowie, warto jednak zatrzymać się na moment w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło i gdzie miał miejsce początek nowego, turystycznego profilu Pobierowa.

Dodano: 2015-06-19 15:03:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz