Pobierowo - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Zachodniopomorskie Pobierowo kusi turystów w grupach zorganizowanych nie tylko malowniczym położeniem nad Morzem Bałtyckim, ale także zestawem ciekawych atrakcji w samym kurorcie i jego najbliższych okolicach. Zwłaszcza ci najmłodsi wczasowicze, przyjeżdżający tutaj na rozmaite zielone szkoły i kolonie, mają szczególnie dużo powodów do zadowolenia. Czas spędzony w tym rejonie wybrzeża, jeśli tylko osoba przygotowująca wyjazd i program pobytu przyłożyła się do swojej roboty, będzie czymś więcej niż nudną wycieczką szkolną nad morze.

Modelowym przykładem atrakcji turystycznej, stworzonej głównie z myślą o letnich koloniach, jest park linowy “Polskie Morze”. W końcu niewiele rzeczy jest w stanie zintegrować uczniów ze szkolnej wycieczki, jak wysiłek włożony w pokonywanie trudnych przeszkód - również takich “terenowych”, zawieszonych kilka metrów nad ziemią. Nie ma to jak doping ze strony koleżanek i kolegów z zielonej szkoły w Pobierowie w trakcie zmagań z chybotliwymi mostkami, siatkami, tyrolkami i innymi takimi. W zorganizowanej grupie zawsze raźniej.

Kolejnym miejscem na mapie Pobierowa, w którym szkolne wycieczki będą się nieźle bawić, jest Magiczny Domek. Zbudowany i urządzony tak, aby osoby wchodzące do środka czuły się jakby chodziły po suficie. Coś takiego szczególnie mocne wrażenie wywiera na dzieciach, które z koloniami przyjechały nad morze. Z takimi atrakcjami trzeba jednak uważać, żeby cała grupa zorganizowana nie dostała nieprzyjemnych mdłości. Nikt nie chce, aby bezcenny czas na zieloną szkołę marnować na odchorowywanie zaburzeń błędnika przez kilka godzin w pokojach.

Takich, ani żadnych innych problemów dla kolonii nie stwarza najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja na całym wybrzeżu. Takim dumnym tytułem szczyci się Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, jakieś 13 kilometrów od Pobierowa. Zabierając podopiecznych na taką małą przejażdżkę, można zapewnić całej szkolnej wycieczce wyjątkowe połączenie beztroskiej zabawy ze szczyptą edukacji. Zorganizowane grupy dzieci mają tutaj niepowtarzalną okazję, aby za jednym razem zobaczyć wszystkie latarnie na polskim wybrzeżu - modele są duże (w skali 1:10, czyli parę metrów mają), a ich twórcy mocno przyłożyli się do odwzorowania wszelkich detali architektonicznych, którymi wyróżniają się oryginalne wieże. Przewodnicy i tablice informacyjne są gwarancją tego, że każdemu w zielonej szkole zostaną w pamięci pewne informacje i legendy dotyczące latarni. Z kolei ciężar zapewnienia gościom rozrywki bierze na siebie gigantyczna, pomysłowo zaprojektowana makieta kolejowa.

Kolejnym miejscem, do którego warto udać się całą zorganizowaną grupą z Pobierowa, jest Trzęsacz. Przy czym trzeba od razu zaznaczyć, że dla szkolnych wycieczek słynna wizytówka tej miejscowości - ruiny średniowiecznego kościółka - sama w sobie nie będzie szczególną atrakcją. Z punktu widzenia dzieciaków z zielonych szkół, o wiele ciekawsza będzie wizyta w Multimedialnym Muzeum na Klifie. Historia niby ta sama, ale jakże inaczej zaprezentowana. A gdyby młodzieżową kolonię rozpierały niezmierzone pokłady energii, możliwość porządnego wyszalenia się daje tor quadowy.

Dodano: 2017-02-06
Komentarze (0)
Dodaj komentarz