Pobierowo – gdzie nocować i co robić, by wypocząć całą rodziną?

  • Pobierowo
  • Blog
  • Pobierowo – gdzie nocować i co robić, by wypocząć całą rodziną?
Ta niewielka wieś położona nad morzem ma coś w sobie. Wyjątkowe zabudowania i domy przed wiatrem chroni szeroki pas lasu. Plaża i kąpielisko to czyste obiekty, które wyróżniają się certyfikatem Błękitnej Flagi – jest to więc miejsce, gdzie spokojnie można odpocząć z dziećmi. Jakie jeszcze atrakcje oferuje Pobierowo?


Najważniejszy jest nocleg, dlatego zadbaj o wygodne lokum – takie, w którym odnajdziesz się z rodziną, nawet na wypadek niepogody. Jeżeli odwiedzisz Pobierowo domki z oferty https://holidaypark.pl/pobierowo, przekonasz się, że wypoczynek nad polskim morzem jest pobytem jak z marzeń. Ważne by lokum zapewniło wszystko to, czego potrzebujesz i było krok przed potrzebami Twojej rodziny. Liczy się też bliska odległość do morza oraz aktywności, które zainteresują najmłodszych. Razem możecie pozwolić sobie w tej uroczej miejscowości na wiele przyjemności.

Plaża w Pobierowie – relaks podczas kąpieli wodnych i słonecznych

Masz aż 5 zejść, by zanurzyć bose stopy w przyjemnie miękkim piasku. Główne wejście na plażę prowadzi od ulicy Grunwaldzkiej – to droga wyłożona asfaltem i ze schodami. W Pobierowie jest ona otoczona lasem sosnowym, w którym można się schronić podczas upałów. Na plażę w Pobierowie bez problemu dostaniesz się z małym dzieckiem. W miejscowości nie brakuje zejść bez schodów oraz ścieżek wyłożonych płytami betonowymi, po których wygodniej jest pchać wózek. Na terenie Pobierowa znajduje się plaża strzeżona – czuwają na niej ratownicy przez 7 dni w tygodniu w okresie wakacyjnym. Morze w Pobierowie jest spokojne, co sprawia, że plaża jest szeroka, a kąpiel bardziej bezpieczna. Nie ma molo, ale dzięki temu jest spokojniej.

Zwiedzanie ciekawych miejsc w Pobierowie i okolicach

Będąc w Pobierowie, nie sposób pominąć Magicznego Domku, w którym wszystko jest wywrócone do góry nogami. W tym miejscu prawa grawitacji zostały zachwiane – wszystkie meble stoją na suficie, co stanowi ciekawą atrakcję i niezłą zabawę dla maluchów. Oceanarium w Pobierowie to miejsce, które zachwyca podwodnym światem zwierząt i roślin oraz edukuje – poznasz w nim różnorodne gatunki ryb pochodzących z całego świata. 16 km od Pobierowa w Pogorzelicy znajduje się natomiast kolejka retro – jedyny w całej Europie skład jeżdżący po nowych, wąskich torach. Ciuchcia na całej trasie swojego przejazdu ma kilka bardzo ciekawych przystanków, przenoszących uczestników wycieczki w magiczny świat przeszłości.

Aktywności sportowe, do jakich zachęca Pobierowo

Akademia Słońca w Pobierowie to Letnia Strefa Aktywnego Wypoczynku – cykliczna impreza promująca aktywność fizyczną i zdrowy stylu życia wśród lokalnych plażowiczów. Z uczestnictwa mogą korzystać osoby w każdym wieku. W wielkim finale najbardziej aktywni turyści otrzymują certyfikat ukończenia Akademii Słońca i ciekawe upominki. Wszystko oczywiście odbywa się w atmosferze zabawy i dbałości o własne zdrowie. Pobierowo sprzyja spacerom, np. Letniskowy Szlak gwarantuje pieszą wycieczkę na dystansie prawie 6 km. To idealny sposób na spędzenie czasu w ruchu – możesz wybrać nordic walking, rodzinną przechadzkę lub rowerowy przejazd. Warto skorzystać również z Parku Liniowego. Znajduje się w nim mnóstwo atrakcji dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Dodano: 2023-01-31 15:55:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz