Pobierowo na ferie zimowe? Czemu nie!

Wakacje nad polskim morzem to już klasyka. Wszyscy znamy widok zatłoczonych plaż, kolejek do budek z lodami czy smak smażonej ryby prosto z morza. Coraz częściej wybieramy też jednak nadmorskie miejscowości jako opcję na ferie zimowe. W końcu nie każdy lubi jeździć na nartach, a ferie zimowe nad polskim morze mają naprawdę dużo zalet.

Ferie zimowe w Pobierowie to świetny pomysł na budżetowy wyjazd

Najlepszy sposób na oszczędzenie na wyjeździe to wybieranie mniej popularnych miejsc. Jeżeli w zimę wszyscy wybierają się w góry, my pojedźmy nad morze! Dzięki temu nie tylko unikniemy tłumów, ale też możemy zaoszczędzić na noclegach i atrakcjach. Mniejsza ilość turystów oznacza zazwyczaj bardziej konkurencyjne ceny. Nie musimy się też martwić o dostępność hoteli czy pensjonatów – bez problemu powinniśmy znaleźć taki, który idealnie nam odpowiada, nawet na ostatnią chwilę.

Pogoda nad polskim morzem może (pozytywnie) zaskoczyć

Nie ma się co oszukiwać – pogody na opalanie i pływanie w morzu na pewno nie będzie (chyba że jesteśmy morsami). Ale w styczniu i lutym pogoda i tak może nam zrobić miłą niespodziankę. W tych miesiącach często zaczyna pojawiać się słońce, a temperatura utrzymuje się przyjemnie na plusie. To idealne warunki na spacery brzegiem morza i zabawy w lesie.

Podczas ferii w Pobierowie nie będą się nudzić ani dzieci ani dorośli

Chociaż mogłoby się wydawać, że nadmorskie miejscowości zimą, podobnie jak zwierzęta, zapadają w sen zimowy, coraz częściej mogą nas one mile zaskoczyć. W Pobierowie znajdziemy dużo atrakcji, które są otwarte cały rok, a już na pewno w czasie ferii.

Dom do góry nogami

„Magiczny Domek” to atrakcja, którą możemy znać też z innych miejscowości wakacyjnych. To miejsce, w którym wszystko staje na głowie: na suficie zobaczymy kanapy, dywany, a na „podłodze” przymocowane lampy. To miejsce, w którym błędnik wariuje, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Taki domek ustawiony do góry nogami to idealne miejsce na robienie sobie zdjęć i filmików. Zimą na pewno zwiedzimy też „Magiczny domek” bez kolejki, którą można tu zastać w wakacje.

Pobierowo ma swoje... oceanarium oraz papugarnię

Chociaż taką atrakcję możemy kojarzyć z większymi miastami, to Pobierowo również ma swoje oceanarium. Zobaczymy tu rekiny, mureny, błazenki z bajki o Nemo, a nawet płaszczki, piranie czy żółwie. Chociaż w zimę nie popływamy w morzu, to dzięki oceanarium poczujemy się jak na tropikalnych wyspach.

Kolejnym miejscem, dzięki któremu poczujemy się jak na tropikalnych wakacjach, będzie na pewno papugarium. Ponieważ jest to miejsce zadaszone, to można je zwiedzać również zimą. Z papugami można zrobić sobie zdjęcie, a nawet nakarmić je karmą zakupioną w sklepiku.

W papugarni w Pobierowie możemy napotkać ary, żako, kakadu i inne okazy.

Ferie to idealny moment na odwiedzenie Multimedialnego Muzeum na Klifie

Ferie zimowe to świetna okazja do zwiedzenia muzeów, na które może nam być szkoda czasu w lato, kiedy za oknem świeci słońce. A Muzeum Multimedialne naprawdę warto zobaczyć. Odnowiona przestrzeń zaprasza dzieci i dorosłych, które kochają nowoczesne podróże w czasie. Tutaj nie zobaczymy eksponatów zamkniętych za szybą. Wszystko jest multimedialne, a historię poznajemy przy pomocy dźwięku, obrazów i świateł.

W ten sposób poznamy historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, fascynującą legendę o Zielenicy, znaczenie 15 południka, na którym znajduje się właśnie Trzęsacz i wiele innych interesujących historii.

W przypadku wszystkich tych miejsc warto jest sprawdzić daty i godziny otwarcia, ponieważ zimą mogą być one skrócone.

Oczywiście oprócz Pobierowa warto zwiedzić też atrakcje w pobliskich miejscowościach – wszystkie są od siebie oddalone o zaledwie kilka kilometrów. Wspomniane już Muzeum Multimedialne znajduje się w pobliskim Trzęsaczu, ale warto odwiedzić też Rewal i znajdujące się tam RewalLove Museum czy Kolejkę Retro. Niedaleko znajdziemy też takie atrakcje jak Muzeum Figur Wojskowych, Bajkową Chatę czy kilka basenów.

Co warto zabrać na wakacje w Pobierowie?

Pomimo licznych atrakcji tej miejscowości nie możemy zapomnieć też o podstawowych zabawach podczas ferii zimowych: zjeżdżaniu na sankach czy jabłuszkach. W okresie zimowym oferuje je wielu sklepów – na przykład Dino gazetka. Od jutra dostępna jest nowa edycja, w której powinny się już znaleźć sanki.

Uzbrojeni w odpowiednie formy transportu na pewno znajdziemy w Pobierowie górki, które będą idealnym punktem do zjeżdżania. Możliwe też, że będziemy na niej całkiem sami – w końcu nie każdy docenia jeszcze ferie nad morzem.


Dodano: 2023-01-16 10:56:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz