Pobierowska plaża

Plaża w Pobierowie to szeroki, piaszczysty pas terenu, przygotowany na jednoczesne przyjęcie licznej rzeszy turystów. Tutejszy klif niczym nie przypomina tego z Trzęsacza. Jest niski i łagodny, co przekłada się na wygodne i łatwe zejścia na plażę.

Kąpielisko w Pobierowie to aż 400 metrów strzeżonej przez ratowników linii brzegowej.

Pobierowo, jako pierwsza miejscowość na Wybrzeżu Rewalskim, otrzymało prestiżowe wyróżnienie Błękitna Flaga, przyznawane przez międzynarodową fundację na rzecz edukacji ekologicznej. Oznacza to, że środowisko naturalne jest tu naprawdę w dobrej kondycji, wody są czyste, a włodarze kurortu wiedzą, jak uświadamiać odwiedzających o istocie ekologicznego wypoczynku na łonie natury.

Plaża w Pobierowie, to nie tylko walory naturalne. To także masa możliwości na aktywne spędzenie czasu, relaks oraz zaspokojenie kulturalnych potrzeb. Wszystko za sprawą funkcjonującej tu Akademii Słońca. To projekt, który swoją premierę miał w 2003 roku, a do Pobierowa na stałe zawitał już trzy lata później. Głównymi założeniami tej wspaniałej inicjatywy jest zachęcenie plażowiczów do aktywności fizycznej, propagowanie zdrowego wypoczynku, trybu życia, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas spędzania czasu na terenie kąpielisk.

Akademia Słońca to specjalnie skonstruowane miasteczko, park rozrywki, na który składa się cała infrastruktura, ­scena, telebimy, trybuny, boiska, dmuchane zamki oraz zjeżdżalnie i ­miejsca, w których odbywają się liczne konkurencje. Oferta przedsięwzięcia skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Specjalne programy dostosowane są do możliwości oraz preferencji uczestników.

W miasteczku przez cały dzień coś się dzieje. Można tu ćwiczyć aerobik, fitness, siatkówkę plażową, piłkę nożną, skok w dal oraz wiele innych dyscyplin. Pod bacznym okiem instruktorów, prowadzone są liczne warsztaty sportowe, taneczne i artystyczne. Program uzupełniają pokazy kabaretowe, koncerty, dyskoteki, możliwość zagrania w gry komputerowe oraz planszówki, a także seanse filmowe lub transmisje meczów, wyświetlane na dużym telebimie. To także oferta edukacyjna – szkolenia z pierwszej pomocy, wykłady na temat bezpiecznego wypoczynku, prelekcje i pogadanki. Tu naprawdę nie sposób się nudzić!

Warto dodać, że Polska Organizacja Turystyczna nadała Akademii Słońca certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2005 roku. To nie lada wyróżnienie o zasięgu krajowym.Przedstawiciele Gminy Rewal powołując do życia ten projekt, chcieli poderwać turystów z koców oraz stworzyć kulturalne centrum wybrzeża. I to im się udało, ponieważ Akademia Słońca ma już tysiące wychowanków i cieszy się niezmiernym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Potwierdzeniem niech będzie fakt, że podczas pewnych zajęć z aerobiku na plaży w Pobierowie ćwiczyło podobno blisko 1000 pań!

Więcej o PLAŻA W POBIEROWIE

Dodano: 2016-06-09
Komentarze (0)
Dodaj komentarz