Praca na sezon. Co oferuje gdyński rynek pracy?

Gdynia jest popularnym polskim miastem turystycznym. Dlatego sektor usług i turystyki jest tutaj bardzo rozwinięty. Ponieważ to miasto stale się rozwija i rośnie, istnieje zapotrzebowanie na pracowników. Istniejące wakaty można podzielić na dwa rodzaje – pracowników wykwalifikowanych i pracowników sezonowych.

Jooble to największa wyszukiwarka ofert pracy, która zapewnia dostęp do setek stron z ofertami pracy i agencji rekrutacyjnych. Zawiera wiele sezonowych ofert pracy w różnych miastach, dlatego sezonowa Praca Gdynia Jooble jest bardzo popularna wyszukiwana fraza. Tutaj możesz znaleźć oferty pracy dla każdego zawodu iw prawie każdym mieście.

praca w hotelu

Pierwsza kategoria obejmuje pracowników sektora IT, sektora bankowego, inżynierów, lekarzy, ekonomistów. Czyli specjalistów z wyższym wykształceniem, których brakuje na rynku pracy. Albo takich, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami górują nad lokalnymi pracownikami. Druga kategoria to pracownicy sezonowi, którzy przyjeżdżają do miasta w okresie ciepłym do pracy w sektorze usługowym i turystycznym.

Zawody pożądane

Ponieważ sektor turystyczny jest bardzo rozwinięty, to właśnie w nim brakuje rąk do pracy. W ciepłym sezonie poszukiwani są następujący pracownicy:

 • Kucharz;

 • Barman;

 • Kelner;

 • Hostessa;

 • Menedżer;

 • Animator;

 • Pracownicy sklepów;

 • Nianie;

 • Fryzjerzy i specjaliści od manicure;

 • Ratownik na plaży.

Od jesieni do wiosny, kiedy aktywny sezon turystyczny jest wstrzymany, przychodzi czas na naprawę i odbudowę miasta. W tej chwili poszukiwani są pracownicy w specjalnościach budowlanych – malarze, stolarze, tynkarze, elektrycy i inni. Wszyscy wymienieni pracownicy otrzymują w Gdyni dobre wynagrodzenie. Możesz ubiegać się o te stanowiska z minimalnym doświadczeniem.

Rozważ bardziej szczegółowo wymagane zawody sezonowe.

Kucharz

Kucharz to zawód związany z przygotowywaniem i podawaniem posiłków w restauracjach, kawiarniach i innych placówkach gastronomicznych. Kucharz musi znać przepisy, umieć pracować ze sprzętem kuchennym, prawidłowo ustalać priorytety pracy oraz umieć zorganizować proces pracy w kuchni.

Barman

Barman to specjalista, który przygotowuje i podaje napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barach i klubach. Barman musi znać przepisy na różne koktajle, umieć komunikować się z klientami, znajdować wspólny język i tworzyć przyjemną atmosferę w lokalu.

Kelner

Kelner to specjalista, który obsługuje gości w restauracjach, kawiarniach i innych placówkach gastronomicznych. Kelner musi znać menu, umieć doradzać dania i napoje, umieć komunikować się z klientami, tworzyć przyjemną atmosferę i realizować zamówienia.

Hostessa

Hostessa to specjalista, który wita i towarzyszy klientom w restauracjach, kawiarniach i innych placówkach gastronomicznych. Gospodyni musi umieć porozumieć się z klientami, znaleźć wspólny język, zabrać ich do stołu i stworzyć przyjemną atmosferę.

Kierownik

Kierownik to specjalista odpowiedzialny za organizację pracy w restauracji, kawiarni lub innym zakładzie gastronomicznym. Kierownik musi umieć planować pracę personelu, kontrolować jakość usług i produktów oraz umieć rozwiązywać pojawiające się problemy.

praca w hotelu

Animator

Animator estradowy to profesjonalista, który organizuje rozrywkę dla klientów w różnych obiektach, takich jak hotele, kurorty, statki wycieczkowe itp. Animator musi umieć wchodzić w interakcje z klientami, znać program wydarzeń, przeprowadzać różne gry i konkursy.

Pracownik sklepu

Pracownik sklepu to zawód związany z obsługą klienta w punktach sprzedaży detalicznej. W zależności od rodzaju sklepu i jego specjalizacji pracownik sklepu może być zaangażowany w różne zadania, takie jak:

 • Doradztwo konsumenckie – pracownik sklepu pomaga klientom wybrać odpowiedni produkt, udziela porad dotyczących jego użytkowania, wyjaśnia cechy produktu;

 • Układanie towarów – pracownik sklepu musi dbać o porządek i czystość w strefie handlowej, układać towary na półkach, a także monitorować dostępność potrzebnych towarów w magazynie;

 • Kontrola magazynu – pracownik sklepu musi monitorować dostępność towarów w magazynie, zamawiać nowe towary, kontrolować terminy ważności i ceny towarów;

 • Obsługa kasy – pracownik sklepu może pracować przy kasie, przyjmować płatności od klientów i wydawać resztę, a także monitorować stan gotówki w kasie;

 • Zarządzanie personelem – w dużych sklepach pracownik sklepu może pełnić funkcję kierownika działu lub kierować grupą sprzedawców.

Niania

Niania to specjalista zajmujący się dziećmi. Niania może pracować zarówno w domu jak iw przedszkolach i innych placówkach. Niania powinna być w stanie zająć się dziećmi, w tym karmieniem, higieną, grami i rozrywką.

Fryzjerzy i specjaliści od manicure

Fryzjerzy i manicurzyści to zawody zajmujące się dbaniem o wygląd klientów. Fryzjerzy zajmują się strzyżeniem i układaniem włosów, koloryzacją oraz pielęgnacją włosów i skóry głowy. Manikiurzyści zapewniają pielęgnację paznokci, w tym manicure, pedicure, polerowanie i inne zabiegi.

Ratownik na plaży

Ratownik plażowy to zawód związany z bezpieczeństwem osób przebywających na plaży. Głównym zadaniem ratownika jest zapobieganie wypadkom w wodzie i udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym.

Podsumowanie

Każdy z tych zawodów ma swoje własne cechy i wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Należy pamiętać, że każdy zawód wymaga wysiłku i poświęcenia, aby odnieść w nim sukces. Ponadto praca sezonowa jest dobrze płatna, a ponieważ napływ turystów do Gdyni w okresie ciepłym jest bardzo duży, zapotrzebowanie na pracowników o tej porze roku znacznie wzrasta.

Dodano: 2023-05-04 14:20:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz