Sekrety wybrzeża: Latarnie morskie w okolicach Pobierowa, które warto odwiedzić

  • Pobierowo
  • Blog
  • Sekrety wybrzeża: Latarnie morskie w okolicach Pobierowa, które warto odwiedzić

Wspomnienia z dzieciństwa związane z wakacjami na plaży to magia obojętnie, gdzie się pojawią. Ale, gdybyśmy mieli je zdefiniować tylko jednym słowem, na pewno wybralibyśmy słowo latarnie morskie. Jak z tajemniczymi strażnikami oceanów, latarnie morskie w okolicach Pobierowa to miejsca, które warto odwiedzić. I nie, nie mówimy tego tylko dlatego, że jesteśmy fanami „Moby Dicka”. Chociaż... no cóż, może trochę.

Latarnie morskie - nie tylko dla fanów romantycznych spacerów

Wbrew temu, co sugerują filmy, latarnie morskie to nie tylko romantyczne obiekty warte odwiedzenia z ukochaną osobą. Tak naprawdę są one prawdziwymi skarbami architektury, historii i nauki. Jeśli więc marzysz o odpoczynku na plaży, a jednocześnie jesteś wielkim fanem ciekawostek, atrakcje w Pobierowie z pewnością zaspokoją Twoje pragnienia.

Latarnie morskie w okolicach Pobierowa, które musisz zobaczyć

Żebyś nie musiał tracić czasu na szukanie tychże sekretnych miejsc (bo przecież nie chcemy, żebyś się zbytnio namęczył podczas wakacji),oto lista latarni morskich, które warto odwiedzić podczas pobytu w Pobierowie:

  • Latarnia morska Niechorze: Usytuowana na klifie, jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w okolicy. Ale przede wszystkim, wiesz, jest latarnią morską.
  • Latarnia morska Kołobrzeg: Znajdująca się w jednym z najstarszych miast na polskim wybrzeżu, latarnia morska w Kołobrzegu łączy w sobie historię z pięknem widoków na Morze Bałtyckie. Odległość od Pobierowa ok. 60 km.
  • Latarnia morska Świnoujście: Jedyne miejsce, w którym można poczuć się jak nieustraszony pirat, świecąc latarnią na otaczające wody. No dobra, może nie pirat, ale to wciąż imponująca konstrukcja, której warto się przyjrzeć. Z Pobierowa to ok. 55 km drogi.
  • Latarnia morska Kikut: Ta urocza latarnia na wyspie Wolin jest miejscem, które zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów. A przy okazji, jest świetnym miejscem na piknik z widokiem na morze. No, chyba że boisz się wysokości. W takim razie... cóż, zawsze można zjeść kanapkę na plaży. Położona ok. 30km na zachód od Pobierowa.

Planowanie wizyty w Pobierowie? Wybierz odpowiednie noclegi!

Teraz, gdy już wiesz, że latarnie morskie są absolutnie obowiązkowym punktem programu podczas pobytu na polskim wybrzeżu, pora zacząć planować wakacje. I zaczynamy oczywiście od Pobierowo - noclegi, które sprawią, że będziesz mógł w pełni cieszyć się urokami tych morskich sekretów. Osobiście polecam domki letniskowe i apartamenty. A kto wie, może uda ci się nawet wynająć pokój w hotelu z widokiem na latarnię morską? To by dopiero było coś!

Życzymy udanego pobytu na wybrzeżu i pamiętaj – latarnie morskie to nie tylko romantyczne tło dla spacerów z ukochaną osobą. To także fantastyczne miejsca, w których można się uczyć, odkrywać i doświadczać historii. Więc wyciągaj białą flagę, kapitanie, i ruszaj na podbój morskich sekretów!

Dodano: 2023-05-02 16:01:00

Komentarze (2)
Anonim
20.05.2023 18:31

Moim zdaniem, Bałtyk jest znacznie lepszym miejscem na wypoczynek niż popularne zagraniczne destynacje. Zawsze cieszę się, kiedy wracam tam każdego lata.

Anonim
21.05.2023 21:20

Miałam okazję być na latarni morskiej w Niechorzu - brak kolejek, piękne widoki. Bilet wstępu chyba 8 zł kosztował. Warto odwiedzić.

Dodaj komentarz