Sprawdź gdzie aktualnie pada! Mapa pogody na żywo

Zastanawiasz się jak ubrać się do pracy? Nie wiesz czy za chwilę nie spadnie deszcz? Na mapie pogody możesz sprawdzić gdzie aktualnie pada oraz jaka pogoda będzie za kilka godzin. Dzięki mapie pogody będziesz gotowy na każde warunki atmosferyczne. Deszcz nie będzie już taki straszny, bo zawsze będziesz wiedzieć kiedy zabrać ze sobą parasol lub założyć płaszcz przeciwdeszczowy. Jeśli uprawiasz sport na zewnątrz, również skorzystaj z prognozy specjalnie przeznaczonej do wybranej dziedziny sportu.

Radary pogodowe

Pogoda to istotny aspekt każdego dnia, dlatego warto przygotować się wcześniej na czekające na nas warunki atmosferyczne. Icm pogoda to strona zapewniająca dostęp do przeróżnych radarów pogodowych skupiających się na wybranych zjawiskach pogodowych. Do wyboru jest wiele zjawisk takich jak chociażby: opady (deszcz, grad, śnieg),wiatr, chmury, temperatura powietrza, wichury i huragany czy burze i wyładowania atmosferyczne. 

Deszcz jako trudne zjawisko atmosferyczne

Deszcz często jest niechcianym przez nas zjawiskiem atmosferycznym. Z łatwością może zepsuć zaplanowane wcześniej wakacje, jednodniową wycieczkę czy nawet zaplanowane spotkanie. Warto zatem sprawdzić prognozę pogody wcześniej, aby odpowiednio się przygotować lub ewentualnie zmienić terminy spotkań czy wyjazdów. Deszcz może również spowodować wiele szkód w obrębie domu czy infrastruktury, dlatego konieczne jest regularne sprawdzanie warunków pogodowych.

Deszcz może się również okazać tzw. deszczem nawalnym, kiedy to w ciągu godziny opad wynosi 40 mm lub więcej. Skutkiem deszczu nawalnego może okazać się erozja wodna, czyli wymycie materiału glebowego powodująca zmiany np. w uprawie roślin. Zatem regularne sprawdzanie prognoz pogody przyda się również rolnikom, którzy chcieliby uchronić swoje pola i rośliny przed żywiołem. Informacje gdzie aktualnie pada przedstawia właśnie radar opadów.

Uprawiasz sport lub planujesz wyjazd? Spraw gdzie pada!

W przypadku uprawiania sportu na świeżym powietrzu ważne jest aby były do niego odpowiednie warunki pogodowe. W przypadku uprawiania jogi deszcz nie jest wskazany, zatem wypada najpierw sprawdzić czy jeśli pójdziemy do parku, opady nie staną się przeszkodą w skupieniu na sporcie i medytacji. Podobnie z planowaniem wyjazdu - deszcz na urlopie nie jest czymś, czego szczególnie oczekujemy, zatem sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem na najdokładniejszej możliwej mapie jest dobrym pomysłem.

Już wiemy gdzie pada, co dalej?

Planując podróż za granicę warto sprawdzić panujące setki czy tysiące kilometrów dalej warunki atmosferyczne na https://pl.exrates.pro/. Jednak jak już wiemy gdzie możemy spodziewać się opadów, a gdzie będzie słonecznie, należy pomyśleć również o innych częściach podróży. Jedną z najważniejszych części podróży są wydatki, które w przypadku wyjazdów zagranicznych są w innej walucie, dlatego też warto skorzystać z konwertera walut, aby zawsze być na bieżąco z aktualnym kursem walut.

Firmy związane z pogodą

Jeśli interesują nas firmy http://mapia.pl/ związane z prognozowaniem pogody warto skorzystać z dostępnego na rynku katalogu firm. Katalog ten zawiera informacje o polskich firmach, które zajmują się w jakimś stopniu pogodą, mapami warunków atmosferycznych czy związanych z meteorologią usługami. W ten sposób można jeszcze bardziej zgłębić informacje dotyczące warunków atmosferycznych lub skorzystać ze specjalnych usług. 

Opcja ta jest szczególnie interesująca dla osób zawodowo związanych z pogodą - na przykład: pilotów awionetek czy sportowców uprawiających dyscypliny na świeżym powietrzu takie jak surfing, kitesurfing czy skoki spadochronowe.

Dodano: 2022-10-07 16:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz