Uniknij Blue Monday - leć za granicę!

Nie jest tajemnicą, że podróże są dobre na wszystko, także na poprawę humoru. Dobrze się składa, ponieważ wkrótce Blue Monday, który jest uważany za najbardziej depresyjny dzień w całym roku. Jeśli nie chcecie spędzić go w domu i zamierzacie zadbać o samopoczucie, może warto zaplanować na ten okres zagraniczną podróż? Tym bardziej, że można liczyć na naprawdę korzystne oferty dotyczące zarówno samych lotów, noclegów, jak i wielu innych udogodnień.


Kilkudniowy wypad na poprawę samopoczucia? 

Podróże nie tylko kształcą czy pozwalają odpocząć, ale przede wszystkim sprawiają, że nabieramy do wielu spraw zdrowego dystansu i tym samym możemy liczyć na lepsze samopoczucie. Niezależnie od motywacji warto dokładnie przemyśleć kwestię zagranicznej wyprawy, zarówno jeśli stawiamy na kilkudniowy wypad, jak i dłuższą podróż. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej! 

Blue Monday - o czym dokładnie mowa?

Blue Monday to termin stworzony w 2005 roku przez brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla, który oznacza nic innego, jak przygnębiający poniedziałek. Naukowiec twierdził, że trzeci poniedziałek stycznia jest najsmutniejszym, najbardziej depresyjnym dniem w roku. W tym roku przypada on 16 stycznia. Na potwierdzenie swojej tezy użył wzoru matematycznego, w którym uwzględnił czynniki meteo, psychologiczne oraz ekonomiczne. Twierdził, że na złe samopoczucie tego dnia wpływa w szczególności pogoda, a więc niskie nasłonecznienie, wczesny zachód słońca oraz niewielka temperatura. Ponadto, wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno będzie zrealizować postanowienia noworoczne, a na horyzoncie jest mnóstwo obowiązków i zobowiązań związanych właśnie z wejściem w nowy rok. Teoria ta ma swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jak to bywa w takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest traktowanie takich twierdzeń z przymrużeniem oka.

Zagraniczna podróż na Blue Monday? 

Nawet jeśli ktoś nie wierzy w Blue Monday, jest to zawsze dobry pretekst, aby zadbać o swoje samopoczucie. Świetnym pomysłem jest wybranie się w podróż poza granice naszego kraju. Może to być, np. city break, czyli kilkudniowy wypad do jednego z europejskich miast, którego głównym celem jest z jednej strony poznanie nowych miejsc, a z drugiej aktywny wypoczynek w nieznanym dotąd otoczeniu. Wśród najpopularniejszych kierunków podróży można wymienić Pragę, Wiedeń, Berlin czy Kopenhagę, nie wspominając o tak klasycznych lokalizacjach jak Paryż, Barcelona, Rzym i wiele innych. Ten rzekomo najsmutniejszy dzień w roku można spędzić więc w niezwykle ciekawy sposób, nie wydając przy tym majątku na bilety lotnicze czy noclegi. Wszystko za sprawą atrakcyjnych ofert, jakie znajdziemy na https://www.esky.pl/tanie-loty. Wybór jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy może zarezerwować coś dla siebie, biorąc pod uwagę własne potrzeby, wymagania, ale i możliwości. Dla osób, które poszukują gotowych rozwiązań, serwis eSky.pl udostępnia zakładkę City Break, gdzie można znaleźć oferty kilkudniowych podróży, m.in. wg. kategorii takich jak choćby last minute, wypady okolicznościowe, europejskie stolice itd. Warto też wejść w zakładkę Okazje, gdzie dostępna jest duża liczba atrakcyjnych cenowo lotów.

podróże zagraniczne.jpg

Wyjazd za granicę - jak zaplanować? 

Do zagranicznej podróży trzeba w odpowiedni sposób się przygotować, dbając o każdy szczegół. Mowa tutaj nie tylko o rezerwacji samych lotów, ale też noclegów, w tym np. w postaci pakietów Lot+Hotel. Jeśli mamy taką możliwość, zajmijmy się organizacją wyjazdu nawet kilka miesięcy wcześniej, ponieważ wówczas można liczyć na najlepsze okazje. Nie zapomnijmy też o tak istotnych sprawach, jak zakup ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia rezygnacji z podróży, dzięki którym będzie mogli spać spokojnie i nie obawiać się konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń przed i w trakcie podróży.Dodano: 2023-01-04 14:28:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz