Wycieczka kamperem do Austrii – poznaj piękno górskich miasteczek

  • Pobierowo
  • Blog
  • Wycieczka kamperem do Austrii – poznaj piękno górskich miasteczek
Austria to kraj położony w Alpach, a swoim pięknem zachęca turystów do odwiedzin nie tylko w sezonie letnim, lecz także zimą. Podróżni odwiedzają ten kraj niezależnie od pory roku, ponieważ Alpy zachwycają tak samo zarówno latem, jak i zimą. W sezonie letnim wiele osób decyduje się na podróż do Austrii kamperem. To podróż na tzw. własnych zasadach. Masz ochotę jechać przed siebie i zatrzymywać się po drodze w najmniej oczywistych miejscach w Austrii? Wyrusz w podróż kamperem i okrywaj tajniki piękna tego kraju.


Podróż na czterech kółkach

Austria to kraj pełen naturalnego piękna. Ponad połowa kraju znajduje się w Alpach! Nic dziwnego, że tak wielu podróżnych decyduje się na podróż do tego kraju kamperem. Ta forma podróży umożliwia zwiedzenie tego kraju wzdłuż i wrzesz, a także zwiedzenie najmniej oczywistych miejsc, np. małych miasteczek czy wiosek położonych w Alpach. Jazda wzdłuż podnóża Alp? To jak najbardziej możliwe, posiadając własne auto, bądź kampera. Poruszając się po austriackich drogach szybkiego ruchu, należy pamiętać o winietach – https://electronic-vignettes.com/winiety-austria/. Jazda bez winiety może skutkować otrzymaniem mandatu, a ten znacznie przewyższa koszt zakupu samej winiety. Drogi ekspresowe oraz autostrady znacznie skracają czas podróży. Sama jazda jest również bardzo komfortowa, przyjemna, bezpieczna i dynamiczna.

Planując podróż do Austrii, bardzo trudno jest wybrać wyłącznie jedną miejscowość, którą warto zwiedzić, ponieważ Austria to kraj pełen malowniczych, górskich miejsc, i każde z nich jest warte odwiedzin. Wiele osób wyruszając do Austrii, odwiedza Wiedeń, czyli stolicę kraju. Austria to jednak nie tylko stolica, lecz wiele mniejszych miast i miasteczek położonych w górach, które zachwycają swoim naturalnym pięknem. Wybierając się w podróż kamperem, otwieramy sobie możliwość zwiedzenia wielu z nich.

Kamper – podróż na własnych zasadach

Nie bez przyczyny mówi się, że podróże kamperem to podróżowanie na własnych zasadach. Pomysłowo i kreatywnie urządzony kamper może pełnić funkcję mini mieszkania, ponieważ można w nim spać, a w aneksie kuchennym przyrządzać posiłki. Podróżując po Austrii, nie musimy więc martwić się o nocleg oraz wyżywienie, bo wszystko możemy zapewnić sobie sami. Po drodze zatrzymywać możemy się w najbardziej malowniczych miejscowościach i zostać tam, tak długo, jak mamy na to ochotę. Nie jest to możliwe, podróżując transportem publicznym bądź wyruszając na zorganizowaną wycieczkę, podczas której trzeba ściśle trzymać się ram czasowych.

Zatrzymując się w małych miejscowościach, możemy poznać codzienne życie Austriaków, o co trudno wybierając się do typowo turystycznych miejscowości, w których to na każdym kroku spotkać można turystów z całego świata. Posiadając bagażnik rowerowy, w podróż zabrać ze sobą możemy nawet rowery i urządzać sobie wycieczki rowerowe w miejscach, w których akurat przebywamy. Własny kamper to niezależność, a co za tym idzie – niezapomniana przygoda. Coraz więcej osób kupuje bądź buduje własne kampery, aby właśnie w taki sposób zwiedzać różnorodne kraje, w tym Austrię, która jest częstym kierunkiem podróży turystów z całego świata. Podróżując kamperem, możemy także oszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ nie musimy martwić się o nocleg, a posiłki przyrządzać w aneksie kuchennym wewnątrz kampera.

 

Dodano: 2023-03-20 12:31:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz