Za co kochamy Pobierowo?

Pobierowo to jedno z najczęściej wybieranych na cel urlopu miejsc nad polskim morzem. Małe miasteczko, właściwie wieś w gminie Rewal cieszy się niebywałym powodzeniem. Za co kochamy Pobierowo? Dlaczego właśnie to miejsce wybieramy?

Te osoby, który miały już okazje spędzić tam urlop na pewno znają odpowiedź na to pytanie. Otóż Pobierowo jest przede wszystkim miejscem przyjaznym turystom. Mnóstwo obiektów oferuje noclegi dla każdego. Kwatery, pensjonaty, hotele, domki letniskowe… Ofert jest od groma. Mamy w czym wybierać. 

Chcąc sobie dogodzić w ramach nagrody za przepracowany okres czasu możemy skorzystać z hoteli ze SPA, Pobierowo ma w zanadrzu kilka naprawdę ciekawych miejsc do zaproponowania. Miłośnicy domowych klimatów z pewnością odnajdą się w jednym z  Pobierowskich pensjonatów, a Ci, którzy liczą na bliski kontakt z naturą mogą śmiało rezerwować pobyt w fantastycznych domki letniskowych, znajdujących się w niedalekiej odległości od plaży i morza. Rodziny z dziećmi w każdym wieku również znajdą coś dla siebie. Do wyboru, do koloru. 

Na pewno zachęcające jest również bliskość do wszelkiego rodzaju atrakcji. Nie dość, że w samym Pobierowie znajdziemy kilka fajnych miejscówek, jak na przykład Magiczny Domek do góry nogami czy Papugarnia, to w gminie Rewal funkcjonuje Kolej Wąskotorowa która kursuje cyklicznie między innymi przez miejscowości Pustkowo, Niechorze, Rewal, Pogorzelicę czy Trzęsacz gdzie aż roi się od rozrywek. Muzea, latarnie morskie czy wystawy stoją przed turystami otworem. 

W Pobierowie można również dobrze zjeść. Mnogość uroczych knajpek, restauracji i smażalni kusi zapachem i zachęca do zjedzenia posiłku. Na wakacjach odpuszczamy więc diety i wyrzeczenia i korzystamy- nad sylwetką popracujemy po powrocie albo… Właśnie w Pobierowie gdzie możemy się pokusić o spalanie kalorii na rowerze korzystając z wielu cudnych szlaków rowerowych gminy Rewal. Trasy są ciekawe a dla osób nie posiadających swoich rowerów Pobierowo oferuje wypożyczanie rowerowego sprzętu. Dla fanów sportu Pobierowo ma również profesjonalny kompleks sportowy, który obejmuje skatepark, korty tenisowe, bieżnie, siłownie oraz wszelkie boiska. To chyba wystarczy każdemu amatorowi aktywności fizycznej.

Nie zapominajmy również o Pobierowskiej plaży, wszak po to przyjechaliśmy tu na urlop żeby skorzystać z piasku i wody- przyjechaliśmy opalać się oraz pluskać w morskich falach. Plaża w Pobierowie obejmuje 400 metrów plaży strzeżonej. Może się też poszczycić wieloma atrakcjami w sezonie letnim takimi jak zjeżdżalnie, turnieje sportowe czy wszelakie imprezy wakacyjne. 

Spacerując deptakiem Pobierowa znajdującym się przy ulicy Grunwaldzkiej mamy okazję kupić pamiątki z tego urokliwego miejsca. 

Dodatkowym atutem tej miejscowości jest to, że nie tylko morski krajobraz zachwyca nas swoim wyglądem. Pachnące lasy sosnowe, idealne na spacery, torfowiska i łąki, klify… Natura jest tu na wyciągnięcie ręki. Można rzec, że “atakuje nas” z każdej strony. Czego chcieć więcej?

To wszystko i jeszcze więcej sprawia, że do Pobierowa po prostu chce się wracać. Właśnie za to kochamy Pobierowo. Macie jeszcze jakieś wątpliwości? Może chcielibyście coś dodać?

Dodano: 2019-09-06
Komentarze (1)
Anonim 26.02.2021 16:51

Przez koronawirusa w zeszlym roku zadnych imprez nie bylo, mam nadzieje, ze w tym bedzie inaczej

Dodaj komentarz